ارتش سرخ ایران غائب

ارتش سرخ هدف خون و خونریزی و جنگی ندارد. بلکه با اشاعه علم و دانش خواستار پیشگیری و جلوگیری از آن است.

فریب، سلاح تیز ابلیس

سه‌شنبه 5 دی 1396 02:49 نویسنده: احمد چاپ

(در این پست شما قرار است نقش ابلیس را بازی کنید و برای چند دقیقه تبهکار شوید. پس این شما و این نمای دنیا از دید ابلیسی ان.)


لحظه ای خودتان را جای دشمن فرض کنید. یعنی می خواهم برای چند دقیقه شما دشمن بشوید. یک فرد خطرناک و مکر کننده. آنگاه سعی می کنید انسان طرف خودتان را چگونه از سر راه بردارید؟ 

فریب. بله فریب. درست فکر کردید. اگر به شما یک جام جهان نما بدهند که کل دنیا را در دستان خود مشاهده کنید و ضمنا بتوانید درون هر انسان را ببینید. با توجه به اینکه از ذات انسان  ها مثلا علایق و نفرت ها، جهت گیری ها و تمایلات و اکراهات نوع انسان آگاهید آنگاه از سمتی که انسان معیوب یا ضعیف است برای فریب دادن وارد می شوید.

مثلا طرف شما بنده شهوات است. از طریق تحریک کردن شهوت وارد می شوید. یا طرف شما بنده خود پسندی و خودپرستی است. آنگاه از در تعریف کردن و تمجید افراطی بر می آیید. یا طرف شما مخذول پول است. آنگاه شما یک مقام دارای ثروت را به او پیشنهاد می کنید که بوسیله آن مقام به شما نزدیکتر می شود و در دسترس تر.

چیزی که همیشه روی طرف مقالبتان جواب می دهد، محبت کردن است. چه ذات خرابی داشته باشید و چهره ای مثبت به خود بگیرید یا اینکه ذات خوبی داشته باشید و چهره مثبتی به خود بگیرید، محبت کردن مثلا تعارف غذا و خوراکی جواب می دهد. 

مدتی سرش را گرم مواردی چون تعارف و تمجید و تحریک و اعطای پول و ثروت و محبت می کنید. محبت فراوان با احترام و حتی در بعضی موارد  خدمت و کوچک کردن خود برای او[ گرچه از درون نسبت به طرف مقابلتان متنفرید و حتی روی دیدن مثلا لبخندهایش را ندارید و دوست دارید طرف مقابلتان را تکه تکه کنید (البته خدانکنه)] بالاخره طرف مقابل رو نرم میکنه تا اینکه جذب شما می شود. جذب تار حیله های شما شدن همان و خوراک خوشمزه ای برای شما شدن همان.

پس برای شکارکردن باید مدتی خرج کنید و هزینه ای هم بکنید که شکار بی هزینه به تور نخواهد افتاد. اما چه لذتی دارد دیدن لحظه به دام افتادن صید. مگر نه؟ هاهاها.

مدرنیته امروز هم خارج از این قاعده نیست. پیشرفت صوری علم امروز، و تکنولوژی که خیلی از سنگ بناهای آن را هم مسلمانان گذاشتند، فقط برای درست کردن دامی پهن و بسیار گسترده برای به تور انداختن جمع زیاد و کثیری از بشریت به صورت همزمان است. یا به قولا ضربه فنی کردن در کسری از زمان. (چراکه الگوهای ابلیسی فراوانی در دنیای امروزه ما دیده می شود. موجوداتی که به ظلم ستم قتل جنایت تبعیض منع رشد ، فقر و گرسنگی ها منجر می شوند.) در آنصورت جمعیت انسان های با ذات پاک در مدتی اندک بسیار کم می شود و جمعیت ابلیسیان افزوده می شود.


 مگر الان چنین نشده است؟ هان؟

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.