ارتش سرخ ایران غائب

ارتش سرخ هدف خون و خونریزی و جنگی ندارد. بلکه با اشاعه علم و دانش خواستار پیشگیری و جلوگیری از آن است.

پیش از وقوع حادثه، شاید علامتی حاکی از آن باشد.

شنبه 9 دی 1396 21:22 نویسنده: احمد چاپ

هر تغییری دارای صدا و جلوه است. مثلا جلوه آمدن بهار در فصل زمستان شاید آن تک گلی باشد که در میان انبوه برف ها سربرآورده است. می توان همان موقع یک بیل برف را روی گل ریخت تا ناپیدا و ناپدید شود و با دوستانمان به ادامه اسکیت و اسکی بازی خود بپردازیم اما یک مشکل وجود دارد. و آن اینکه هوا دارد رو به گرمی پیش می رود و برف ها ذوب می شوند. پس مشکل محوطه اسکی بازی شما، آن تک گل نبود بلکه گرم شدن هوا بود. گرم شدنی که نه فقط یک گل بلکه هزاران گل و گیاه دیگر را در فضای اطراف موجب می شود. برف ها ذوب می شوند و به رودخانه تبدیل شده و به دریا های آب شور می روند.

پس آمدن بهار هم یک جلوه یا یک علامت دارد و آنهم  می تواند بالا آمدن گلی قرمز رنگ  درمیان زمین سراسر سفید برفی منطقه باشد. و توجه همه ساکنین آنجا را به خود جلب می کند. شاید بشود برف روی آن ریخت و گفت که ما نمی خواهیم زمستان را از دست بدهیم و ما راحت هستیم. اما حقیقت این است که مشکل منطقه شما روییدن آن گل نبود بلکه مشکل یا حقیقت اصلی این است که دیگر زمان زمستان تمام شده است. و فصل بهار آغازیدن گرفته است. 

فصلی که همه سبزی ها و رنگ ها و الحان پرندگان و آبشارها و جنب و جوشها و در یک کلمه *حیات* از آن شروع می شود. 

من و دوستانم تصمیم می گیریم که سفری به جنگلی  ناپیدا در میان مناطق کوهستانی داشته باشیم. آن منطقه در بین دو کوه واقع شده است که در آنجا جنگلی سبز با درختان عجیب و بوته های جدید و هرچیز جالبی که دل شما بخواهد هست.

 من با دوستانم داریم در دل بیابان به سمت آنجا حرکت می کن یم؟ حالا چه زمانی معلوم می شود که من و دوستانم به جنگل سرسبز نزدیک شده ایم؟  وقتی ما ور بیابان بودیم هوا داغ بود. آبی یا چشمه ای نبود. پرندگانی نبودند. موجودات زنده نبودند. اما وقتی به شعاع چند کیلومتری یعنی نزدیک آن که رسیدیم هم پرندگان را از دور دیدیم و هم هوا خنک تر شد. نسیم خنک و رایحه دل انگیز جنگل به بینی ما خورد.

 وقتی به خود جنگل برسیم، به طور ناگهانی هوا خنک و مطبوع می شود. و به طور ناگهانی تمام پرندگان جدید آنرا از فاصله نزدیک می بینیم. و به طور ناگهانی با چشمه های خنک آن و آب های گوارای آن منطقه دیدار می کنیم. و در کل به طور ناگهانی نعمت های عجیب و غریب آن جنگل را می بینیم.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.